فروش ویژه ! دولوپر ریکو Type 24 - فابریک مشاهده عکس بزرگتر

دولوپر ریکو CET - TYPE 24

جدید

840,000 تومان

900,000 تومان

-60,000 تومان

Give a Name

وزن:900گرم

معادل ها : 2060 - 1060 - 700 - 2045 - mp500 - mp3500 - mp4000 - mp5000 -1045

محصولات مرتبط

توضیحات

دولوپر دستگاه کپی چیست؟

دولوپر دستگاه کپی یا همان (Developer Unit) از دو بخش تشکیل شده است. این دو بخش عبارتند از تونر و دولوپر. تونر همان پودر شارژی است که دستگاه کپی برای چاپ سند مورد نظر نیاز دارد. دولوپر که پودر سنگین نیز نامیده می شود عمل انتقال تونر بر روی سطح درام را انجام می دهد.

در این فرآیند ابتدا تونر و دولوپر مخلوط شده و درون مخزن ریخته می شوند. تانک دولوپر در بالای مخزن تونر قرار دارد. معنای تحت‌اللفظی دولوپر (Developer) توسعه دهنده است. در علم شیمی و صنعت عکاسی دولوپر به معنای ماده‌ است که در ظهور عکس به کار می رود و به نوعی ظاهر کننده‌ی عکس است. خود دولوپر در دستگاه های کپی و چاپ به شکل فیزیکی مصرف نمی‌شود بلکه این ماده فقط در مدت زمانی مشخص کیفیت خود را از دست می‌دهد که در این صورت می بایست تعویض گردد.

جهت تعویض دولوپر بهتر است از بهترین محصولات ممکن در بازار استفاده کنید چرا که کیفیت دولوپر تأثیر مستقیمی در کیفیت چاپ دارد. هر گونه ایرادی در کیفیت دولوپر علاوه بر تاثیر منفی بر کیفیت چاپ، مصرف تونر دستگاه را نیز به شدت بالا خواهد برد و عوارض دیگری مانند ریزش پودر تونر را در پی خواهد داشت. در تصویر زیر می توانید با دولوپر دستگاه کپی و سایر اجزای موجود در کنار آن بهتر آشنا شوید.

کارکرد دولوپر دستگاه کپی

کارکرد دولوپر دستگاه کپی آن است که تونر را بر روی درام منتقل کند. برای این کار دولوپر دستگاه کپی با چرخش،پودر را بر روی سطح درام می‌ساید و درام آن را روی کاغذ به چاپ می‌رساند. دولوپر که اصطلاحاً به آن پودر سنگین نیز گفته می‌شود دارای حالت مغناطیسی است و اگر در حین انتقال آن به دستگاه کوچک‌ترین شی خارجی با آن مخلوط شود کیفیت چاپ را خراب کرده و نتیجه، ظهور رگه‌های سفیدی بر روی کاغذ خواهد بود.

بنابراین باید در نگهداری و حفظ کیفیت آن نهایت دقت و احتیاط را بکار برد. زیرا وجود هر گونه ناخالصی در آن سبب آسیب به سایر قطعات دستگاه می شود. دولوپر همچون تونر می بایست در محیطی کاملاً خشک و کم‌حرارت نگهداری شود.

زیرا وجود گرمای زیاد و یا رطوبت در محل نگهداری دولوپر سبب کاهش کیفیت آن می گردد. این امر به خاطر چسبیدن ذرات تونر به هم و متأثر شدن دولوپر از این مسئله روی می‌دهد. کم شدن کیفیت چاپ بر اثر چنین علتی گاهی باعث سردرگمی در تشخیص علت کیفیت پایین چاپ نیز می‌شود.

زمان تعویض دولوپر دستگاه کپی

در غالب دستگاه های چاپ، عموماً زمان تعویض دولوپر توسط یک پیغام به کاربر اعلام می گردد. برخی از شرکت‌های سازنده دستگاه های چاپ، سیستمی را در دستگاه های کپی، پرینتر و … پیش‌بینی کرده اند که افت محسوس کیفیت دولوپر و در حقیقت زمان تعویض دولوپر را اعلام می‌کنند.

جهت تعویض دولوپر بهتر است از بهترین محصولات ممکن در بازار استفاده کنید چرا که کیفیت دولوپر تأثیر مستقیمی در کیفیت چاپ دارد. هر گونه ایرادی در کیفیت دولوپر علاوه بر تاثیر منفی بر کیفیت چاپ، مصرف تونر دستگاه را نیز به شدت بالا خواهد برد و عوارض دیگری مانند ریزش پودر تونر را در پی خواهد داشت در صورتی که شما نیز کاربر دستگاه کپی و یا پرینتر هستید بهتر است با مشاهده پیغامی از سوی دستگاه مبنی بر فرارسیدن زمان تعویض دولوپر، سریعاً نسبت به تعویض دولوپر اقدام کنید.

زیرا عدم توجه به افت کیفیت دولوپر نه تنها هزینه‌ی چاپ را بالا می‌برد بلکه باعث افت شدید در چاپ می گردد. توجه داشته باشید که در صورت تعویض دولوپر و مشاهده خطای روشن ماندن چراغ مربوط به آن، می بایست نسبت به ریست کردن کنتور دولوپر اقدام نمایید.